POLANIE

KLAN POLANIE


#1 2009-04-22 11:28:35

RaM

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-20
Posty: 47
Punktów :   

Akcja przeciwko WOJOST (50:25)

W związku z nasilajacą sie wrogą wobec naszego klanu aktywnością gracza wojost (50:25)
wzywam wszystkich graczy z województwa 1 do codziennego wysłania do zamku 50:25 kilku zwiadowców.
zdobyte informacje o zamku i wyniki skanów należy wklejać do oddzielnego wątku - "skany wojost"
Akcja jest obowiązkowa dla wszystkich graczy z obszaru województwa 1, będzie trwała codziennie aż do odwołania.
Zablokujemy mu w ten sposób produkcję w stajni - będzie musiał wybierać, czy produkować ciężka kawalerię, czy też szpiegów.
Zniechęcimy go do walki z nami, jednocześcnie proponując mu zawieszenie broni. Na dłuższa metę trudno jest grać bez oczu w postaci zwiadowców. Wojost ma level 21, wiec słabsi gracze nie bójcie się jego odwetu, on może atakować graczy powyżej 13 lvl.
Następnie zajmiemy się innymi klanami/graczami.
uczestnictwo w akcji obowiązkowe. Gracz który nie będzie uczestniczył w akcji nie otrzyma pomocy od reszty województwa.

Offline

 

#2 2009-04-22 11:39:17

MatwijSinozęby

Użytkownik

8679910
Zarejestrowany: 2009-04-16
Posty: 44

Re: Akcja przeciwko WOJOST (50:25)

Heh, podoba mi się ten plan, chociaż mam wrażenie że sam wojost olewa szpiegowanie i pozwoli nam się czasem obejrzeć. Już Rada zgodziła się, że przyjmiemy w razie czego wojnę z The spowodowaną atakami na wojosta.

Dziś w nocy próbowałem dobrać się do jego armii, niestety siedział do późna i armię wycofał. Później z nim rozmawiałem i jak to ujął - nawet nie szkoda mu tych 2k woja, bo exp wpadnie a klan pomoże mu się szybko odbudować, "w przeciwieństwie do mnie"...

Offline

 

#3 2009-04-22 11:46:10

RaM

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-20
Posty: 47
Punktów :   

Re: Akcja przeciwko WOJOST (50:25)

MatwijSinozęby napisał:

Heh, podoba mi się ten plan, chociaż mam wrażenie że sam wojost olewa szpiegowanie i pozwoli nam się czasem obejrzeć. Już Rada zgodziła się, że przyjmiemy w razie czego wojnę z The spowodowaną atakami na wojosta.

Dziś w nocy próbowałem dobrać się do jego armii, niestety siedział do późna i armię wycofał. Później z nim rozmawiałem i jak to ujął - nawet nie szkoda mu tych 2k woja, bo exp wpadnie a klan pomoże mu się szybko odbudować, "w przeciwieństwie do mnie"...

cóż, jeśli nie bedzie produkował szpiegów - będzie ślepy. a jeśli bedzie odbudowywał szpiegów, nie bedzie mógł produkować kawalerii która jest kluczowa zarówno dla ataków jak i dla obrony.
BTW: klan the dostaje bęcki od legionu14 chyba na całej mapie, więc tam chyba wszyscy są na musiku - zreszta gdyby było tak jak pipsał - nie uciekałby z wojskiem przed Tobą...

Ostatnio edytowany przez RaM (2009-04-22 11:47:59)

Offline

 

#4 2009-04-22 12:20:06

Heavenmaker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 52
Punktów :   

Re: Akcja przeciwko WOJOST (50:25)

hmmm, ja mam obok siebie 3 sąsiadów z THE - 1 ma lvl20 , 1 ma lvl19 a 1 ma 16 - wchodzenie w konflikt z klanem, którego najsłabszy gracz ma 14 lvl a zdecydowana większość to 17 -19 lvl w naszej sytuacji to brak rozsądku - Polanie dopiero zaczynają się konsolidowac, wielu nawet nie wie jak się w to gra (włącznie ze mną), przynajmniej część to gracze rekreacyjni, którzy nie upilnują miast i szybko zamienią sie w farmy...

co, skasujecie armie wojosta, ale takich jak on w najbliższej okolicy jest co najmniej kilku a my mamy tylko Matvij'a... prosze o przemyslenie sprawy i porównanie sobie potencjałów obu Klanów, jesli chcemy wojny to chętnie, ale THE jest poza zasięgiem...

jesli to nie wystarcza to prosze o zrobienie statystyki, ilu z nas dysponuje armia liczaca conajmniej 1,2k kuszników, ok 0,1-0,15 balist i 0,2-0,5 CK... pewnie palców u jednej reki wystarczy a bez takiej armii nie ma co rozmyslac o jakimkolwiek konflikcie z THE - to jest moja opinia

ps.
Rozumiem motywy Rady - w koncu większość z nich jest atakowana przez wojosta, ale Rada powinna myslec kategoriami klanu a nie tylko swoimi...


http://newgame2.khanwars.wp.pl/signatures/pl/world_1/72239.jpg

Offline

 

#5 2009-04-22 12:49:49

MatwijSinozęby

Użytkownik

8679910
Zarejestrowany: 2009-04-16
Posty: 44

Re: Akcja przeciwko WOJOST (50:25)

1. The, nie mając z nami wojny, już robi z nas farmy.
2. Nie chcemy z nimi wojny, przynajmniej nie czynnej. Dobrze by było im jednak pokazać, że będziemy się bronić, licząc, że się zniechęcą.
3. udobruchanie THE nie wchodzi w grę, próbowaliśmy. Uważają, słusznie zresztą, że na atakach lepiej wyjdą.
4. Statystykę taką próbowałem przygotować, odpowiedziała mi nikła część klanu.

Założę zaraz temat o stanowisku klanu względem THE. Z tego co rozumiem z Twojej, Haevenmaker, wypowiedzi gracze THE robią jakieś wyjątki w farmieniu, poza mną. W tej sytuacji faktycznie warto rozważyć, przejście do ścisłej defensywy w stosunku do nich.

RaM: wojost wogóle nie wysyła skanów, jakby był zawsze pewny swego. Wojskiem uciekał, bo ostatnio rozbił się nieco na krzychu. Skąd właściwie informacje o bęckach od XIV Legionu? oni nawet wojny ze sobą nie mają (wiem, że to jeszcze niczego nie wyklucza).

Offline

 

#6 2009-04-22 13:11:55

Heavenmaker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 52
Punktów :   

Re: Akcja przeciwko WOJOST (50:25)

Matvij, chyba po raz pierwszy w pełni zgadzam się z całą Twoją wypowiedzią

THE robi wyjątki i idzie się z nimi lokalnie dogadać, mnie jak tylko stało się to możliwe kilkakrotnie próbowali oskubać yuiop i gr.listek - obaj praktycznie nic nie wynieśli i yuiop zaproponował mi przejście do nich. Odmówiłem i od tamtej pory mamy niepisany PON a wręcz dość przyjazne relacje (z graczem yuiop), co więcej, strasznie farmili gracza Foxy86 - wydaje mi się, że uda się załatwić to tak, żeby mu odpuścili (ale to teraz zależy tylko od Foxy) - układ jest taki, że przez kilka dni będzie musiał im podesłać 1,5-2k każdego zasobu - z tego co wiem, ten case ma drugie dno i dlatego wiąże się z podsyłaniem zasobów bo w moim przypadku nie było takiej propozycji i bezwarunkowo mi dali spokój i nawiązali współpracę...

opcja defensywna jest moim zdaniem najbardziej rozsądna - można zrobić kilka podstawek i trochę wojostowi uszczuplić armie no i można równolegle z nim prowadzić rozmowy - może w końcu zmięknie i odpuści...

w rozmowach z graczami z THE podniosłem temat ewentualnego PONu z nami ale odpowiedz padła negatywna, oni paktują jedynie z silniejszymi ale równocześnie dopuszczają indywidualne porozumienia...


http://newgame2.khanwars.wp.pl/signatures/pl/world_1/72239.jpg

Offline

 

#7 2009-04-22 14:06:16

RaM

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-20
Posty: 47
Punktów :   

Re: Akcja przeciwko WOJOST (50:25)

Zapytania o stan armii itp wysłałem do 5 najwiekszych graczy z województwa. zobaczymy ile osób odpowiemając info dot ich potencjału możemy przekalkulować jak się maja nasze siły do tych 3 którzy otaczają heaven, oraz do wojosta.
Myślę że po 2-3 zmasowanych atakach na wojosta i sąsiadów heavenmakera powinni przyjąć nasza propozycję paktu o nieagresji, nawet niepisanego.
ataki nawet niewielkiej armii na odbudowujące się wojsko wojosta przez kilka dni pozbawią go możliwości budowy armii. Przecież to zabiera czas.
Info o nieformalnej wojnie pomiędzy legionem a the mam od domera i od gowki, kiedyś nawet puszczłąem gdzieś na forum link do raportu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fir.pun.pl www.1101bwgrupaa.pun.pl www.camorra.pun.pl www.szkolarpgmakeraxp.pun.pl www.nastolatka.pun.pl