POLANIE

KLAN POLANIE


#1 2009-04-18 11:01:45

dadzik6

Moderator

983611
Call me!
Zarejestrowany: 2009-04-16
Posty: 30
Punktów :   

Rekrutacja a może zaproszenia

Może za miast rekrutacji (na razie zamkniętej) Gracz który chce do nas dołączyć będzie musiał się wykazać inicjatywą współpraca z jakimś graczem z Klanu i dopiero Klanowicz Stwierdzi czy opłaca się przyjąć nowego członka
Co o takiej formię rekrutacji sadzicie ?


http://newgame2.khanwars.wp.pl/signatures/pl/world_1/64595.jpg

Offline

 

#2 2009-04-18 11:03:13

Basta

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-16
Posty: 84
Punktów :   

Re: Rekrutacja a może zaproszenia

forma dobra ale jak narazie nie ma sensu nikogo przyjmowac tylko wyeliminowac najslabszych co graja tylko bo im sie gra spodobala reszta bedzie wiedzic co jest grane jesli bedzie forum odwiedzac;]


http://newgame2.khanwars.wp.pl/signatures/pl/world_1/70551.jpg

Offline

 

#3 2009-04-18 11:11:21

Ordek

Moderator

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 55
Punktów :   

Re: Rekrutacja a może zaproszenia

Właśnie, ktoś chce się zgłosić pisze temat według wzoru:

Jaki masz lvl?:
Ile grasz w Khan?:
Dlaczego chcesz do nas dołączyć?:
Czego możemy od ciebie oczekiwać?:

Ułatwi sprawę.

Offline

 

#4 2009-04-18 15:43:37

Heavenmaker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 52
Punktów :   

Re: Rekrutacja a może zaproszenia

Od kilku dni obserwuje próby zorganizowania plemienia, działania związane z uruchomieniem forum oraz pomysły na zmianę polityki rekrutacyjnej... Ponieważ to wątek o rekrutacji to od niej zacznę - 'zamknięcie' rekrutacji to generalnie zły pomysł - jest wielu graczy, którzy mogą w przyszłości stanowić siłę mimo ze dzisiaj to nooby i oni do nas sie nie zgloszą bo mamy zamkniętą rekrutację - proponuje zamiast zamykania rekrutacji zmienić jej formułę na zaproponowaną wyżej - przyjmujemy jedynie graczy poleconych przez członka klanu lub osoby, które zgodzą poddać się okresowi probnemu np. w ciągu X czasu podnieść lvl o Y poziomów... to tylko przykład ale chodzi mi o to, zeby ograniczyć napływ graczy, którzy szukają parasola ale nie zniechęcać tych co mogą okazac sie dobrym nabytkiem - sam jestem takim przykladem - gdyby rekrutacja była zamknieta to bym do Polan nie przystapil a dzisiaj, po 2 tygodniach gry jestem w top10 klanu... aaa, i jeszcze jedno - moim zdaniem poronionym pomyslem są 'podania' zmusza to ludzi do wypisywania bzdur itp. na swoim przykladzie - zadnego podania bym nie skladal, bo do 'Polan' zglosilem się po 4 dniach gry w Khan nie mając w tej grze zadnego doswiadczenia ani pewnosci ze bede w to gral dluzej niz kilka dni - gdybym musial skladac podanie, wymyslilbym stek nic niewartych bzdur - jedynym sensownym kryterium (w dodatku weryfikowalnym) jest polecenie przez gracza z wewnątrz i/lub okres probny...

co do nowego forum - zarowno forma jak i tresc 'prosb' o zarejestrowanie pozostawia wiele do zyczenia - jak ktos nie chce to tego nie zrobi - sa tez tacy, ktorzy mogli i moga miec problemy z rejestracja - kilka razy probowalem przez FF i nie poszlo, dopiero na IE udalo sie zarejestrowac... forum to jest cos, co ma sluzyc pomoca a nie pelnic role jakiejs listy obecnosci - jestem zdeklarowanym przeciwnikiem wpisow aktywnosci/obecnosci oraz przymusowego korzystania z forum - jak ktos nie chce to nie bedzie tego robil - oczywiscie, trzeba zaczac prowadzic jakas polityke personalna i wykluczac graczy nieaktywnych - przeciez latwo sprawdzic kiedy kto sie ostatnio logowal (przynajmniej dla tych co maja VIPa) - jesli ktos sie nie logowal dluzej niz kilka dni i tego nie zglosil trafia na 'obserwacje' a po kolejnych kilku dniach jest wykluczany - jak wroci to zawsze mozna go przyjac ponownie...

i teraz kilka slow o organizacji wew i przyszlosci - pojawily sie pewne elementy, podzielono klan na wojewodztwa w sposob logiczny (geograficzny) tylko co dalej? nie udalo mi sie znaleźć pomyslu na ten klan ani na jego przyszłość, a to co wykluwa się z forum to jedynie pseudo-wojskowy dryl i wydawanie pseudo-rozkazów - nie twierdze, ze to zle, twierdze ze jest to kompletnie nieadekwatne i nieskuteczne w obecnej formie - chociazby ze wzgledu na znaczne odleglosci miedzy poszczegolnymi graczami - rozwiązaniem tego może być stworzenie systemu para-feudalnego opartego na systemie senior-wasal, gdzie senior to bardziej doswiadczony gracz i opiekuje sie wasalem - kryterium kwalifikacji wasala pod danego seniora powinna być odległość, w drugiej kolejności doświadczenie, w trzeciej pozycja w klanie...

nie traktujecie tego jako zlosliwej krytyki a jedynie jako probe zwrocenia uwagi na kilka spraw, ktore powoduja, iz 'Polanie' pęcznieją od środka i przy pierwszym powazniejszym sprawdzianie jakim może być  starcie z silniejszym klanem sie rozsypie bo nie jestesmy wystarczająco silni wewnętrznie...

Ostatnio edytowany przez Heavenmaker (2009-04-18 15:46:29)


http://newgame2.khanwars.wp.pl/signatures/pl/world_1/72239.jpg

Offline

 

#5 2009-04-18 17:10:41

Ordek

Moderator

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 55
Punktów :   

Re: Rekrutacja a może zaproszenia

Napisałeś ,,co do nowego forum - zarowno forma jak i tresc 'prosb' o zarejestrowanie pozostawia wiele do zyczenia - jak ktos nie chce to tego nie zrobi - sa tez tacy, ktorzy mogli i moga miec problemy z rejestracja - kilka razy probowalem przez FF i nie poszlo, dopiero na IE udalo sie zarejestrowac... forum to jest cos, co ma sluzyc pomoca a nie pelnic role jakiejs listy obecnosci" Sugerujesz, że powinniśmy odpuścić. Jak ktoś chce, niech sie rejestruje, jak nie to jego problem? Jeśli o to ci chodziło, to po co nam osoba, która tu nic nie wnosi?

Offline

 

#6 2009-04-18 17:15:13

Heavenmaker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 52
Punktów :   

Re: Rekrutacja a może zaproszenia

a co ma wnosić na forum? swoją elokwencję? kunszt literacki? a może młodzieżowe podejście do ortografii i stylistyki? forum powinno pełnić rolę pomocnika dla tych co szukają pomocy w klanie a nie bata na tych co są aktywni inaczej niż oczekujesz...

poza tym, jakkolwiek sobie Ty i reszta Rady wyobrażacie funkcje forum, to zmuszanie ludzi do rejestracji pod rygorem wywalenia z Klanu jest śmieszne i deprecjonuje role tego forum oraz osób wydających tego typu nakazy ponieważ je ośmiesza...

Ostatnio edytowany przez Heavenmaker (2009-04-18 17:19:13)


http://newgame2.khanwars.wp.pl/signatures/pl/world_1/72239.jpg

Offline

 

#7 2009-04-18 17:17:22

Ordek

Moderator

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 55
Punktów :   

Re: Rekrutacja a może zaproszenia

Ale ty mi powiedz, po co nam ludzie, którym wisi to co się w klanie dzieje? A jak będziemy planowali wojnę klanów i ogłoszenie będzie na forum, to z takim podejściem połowa klanu nie będzie wiedziała co się dzieje.

Offline

 

#8 2009-04-18 17:24:13

Heavenmaker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 52
Punktów :   

Re: Rekrutacja a może zaproszenia

z całym szacunkiem, mam siedzibę w 1 województwie i poki co niewiele mnie interesuje co się dzieje w innych województwach z prostej przyczyny - logistycznie nie jestem w stanie im pomoc wystarczająco szybko... piszesz o wojnach itp. wezwanie o pomoc powinno być możliwe poprzez wysłanie PW na tzw. @ll'a a tu jest to zablokowane - forum się w takich sytuacjach nie sprawdza... teraz jest weekend, syn i żona śpią, wiec moge sobie popatrzec na forum i na gre ale w ciągu tygodnia oraz gdy jestem zajety rodziną na forum nie zaglądam i zaglądał nie będę bo nie mam na to czasu ani ochoty, jednocześnie jak mnie ktoś poprosi o pomoc poprzez wiadomość to mu ją wyślę o ile bede przy kompie i będę miał co wysłać...
tak jak pisałem wyżej, forum to narzędzie które ma pomagać graczom i ich integrować a nie być batem na tych co nie są jego entuzjastami z różnych przyczyn...


http://newgame2.khanwars.wp.pl/signatures/pl/world_1/72239.jpg

Offline

 

#9 2009-04-18 18:10:31

dadzik6

Moderator

983611
Call me!
Zarejestrowany: 2009-04-16
Posty: 30
Punktów :   

Re: Rekrutacja a może zaproszenia

Czyli zamiast zamykać rekrutacje zrobimy tak jak pisze na początku nie będzie podań dołączyć będą tylko ci gracze którzy współpracują z nami
Co do Obowiązku rejestracji na Forum raczej się nie zgodzę nie mówię że wszyscy maja na siłę pisać co im ślina na język przyniesie ale powinni przynajmniej wiedzieć co się dzieje w Klanie (polityka/wojna/itp)
Co do podziału na klanu na części pod względem geograficzny obserwuje jak to idzie zgodzę się z Tobą bo odległości są duże i też średnio to widzę z tego względu że nawet jak wyśle komuś wsparcie i zobaczę 15h w jedną stronę to raczej je zawrócę bo nie zostawię zamku bez ochrony na tyle czasu 
Co do senior/wasal to jest dobra sprawa w wielu grach
Według mnie obejdziemy się bez opcji aktywności obecności

Bardzo dobrze opisałeś rzeczy które Ci się nie podobają w klanie szkoda że na końcu nie napisałeś Konkretnych propozycji zmian


http://newgame2.khanwars.wp.pl/signatures/pl/world_1/64595.jpg

Offline

 

#10 2009-04-18 18:36:34

Heavenmaker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 52
Punktów :   

Re: Rekrutacja a może zaproszenia

no właśnie napisałem - choćby konfiguracja senior-wasal...
a co do obowiązku rejestracji to tu po prostu nie ma czego proponować - napisałem, że mi się to umiarkowanie podoba i uważam, że nie powinno to być obowiązkowe - jak ktoś będzie czuł potrzebę śledzenia życia wew klanu to się zarejestruje i będzie śledził forum, a jak nie to zarajestruje się tylko dlatego ze mu 'góra' kazała i nadal nic z tego nie będzie wynikało - moje podejście to wypadkowa reala - jestem przeciwnikiem kreowania martwych lub nieżyciowych zasad - a właśnie za taką nieżyciową uważam obowiązkową rejestrację na zew forum (mimo, iż zew forum uważam za ważny element)...


http://newgame2.khanwars.wp.pl/signatures/pl/world_1/72239.jpg

Offline

 

#11 2009-04-19 01:19:36

MatwijSinozęby

Użytkownik

8679910
Zarejestrowany: 2009-04-16
Posty: 44

Re: Rekrutacja a może zaproszenia

Ręce opadają jak czytam o Waszym zrozumieniu idei województwa. Kto i kiedy powiedział, że mają być wysyłane wsparcia między województwami? Kto i kiedy powiedział, że na prośbę o pomoc wojskową mają odpowiadać gracze z drugiego końca województwa? Dany zamek może przyjąć tylko 5 wsparć i już głowa w tym wojewody, żeby zorganizował pomoc w jak najbliższej okolicy 'denata'.

Poza tym wkurza mnie, że jestem mianowany niby dowódcą wojskowym, a nie mam ŻADNEJ realnej władzy. Mogę tylko prosić. Jak ktoś mnie olewa, mogę z pokorą przytaknąć. Wniosek z tego jest taki, że od funkcji hetmana, wymaga się organizowania pomocy, ale rozkazy większość ma gdzieś i z resztą prawidłowo, skoro nie są poparte żadnym argumentem siły. Funkcja, która niesie ze sobą obowiązki, bez możliwości ich realizacji. Gdy już coś uda się zorganizować, to po chwili nagle się okazuje, że jednak nie pasuje.

Koniec narzekania, teraz konkrety. Zrzekam się funkcji dowódcy, proszę o przerobienie mnie na lisowczyka. Jeśli ktoś w mojej bezpośredniej okolicy będzie potrzebował pomocy - pw w grze.

pozdrav Matwij.

Offline

 

#12 2009-04-19 12:37:26

Borys02

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-16
Posty: 28

Re: Rekrutacja a może zaproszenia

Wiecie co? Wiosna za oknem. Idzcie na rower. Albo powalczyć(Matvij, mat3) Przymierzam się do zrobienia drewnianych mieczyków dla brata i zaraz jade w tym celu na działke.

Offline

 

#13 2009-04-20 12:41:26

RaM

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-20
Posty: 47
Punktów :   

Re: Rekrutacja a może zaproszenia

Ordek napisał:

Właśnie, ktoś chce się zgłosić pisze temat według wzoru:

Jaki masz lvl?:
Ile grasz w Khan?:
Dlaczego chcesz do nas dołączyć?:
Czego możemy od ciebie oczekiwać?:

Ułatwi sprawę.

Proponuje dodać jeszcze punkty:
Z kim z Polan współpracowałeś?
Kogo z Polan atakowałeś?
Kto z Polan Ciebie atakował?

Możnaby też zapytac gościa o stan armii... Co o tym sądzicie?

Offline

 

#14 2009-04-20 12:47:14

Heavenmaker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 52
Punktów :   

Re: Rekrutacja a może zaproszenia

plizzzz, darujmy sobie te podania i zastosujmy system przyjęć z polecenia wewnętrznego...


http://newgame2.khanwars.wp.pl/signatures/pl/world_1/72239.jpg

Offline

 

#15 2009-04-20 13:00:32

RaM

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-20
Posty: 47
Punktów :   

Re: Rekrutacja a może zaproszenia

Przeczytałem teraz całą dyskusję i dziwię się skąd u niektórych osób wzięło się takie ciśnienie na zewnętrzne forum??
Jest forum klanowe wewnątrz gry, do którego dostep nają tylko członkowie klanu, po co to dublować?
Mi również nie podoba się NAKAZ rejestracji na forum.
To jest gra, zabawa, i nie podoba mi się to że ktoś mi każe logować się gdzieś i udostępniac swoje dane takie jak chociażby adres email zniechęca mnie. Gram w KW dla zabawy i nie mam czasu na siedzenie na forum i śledzenie nowych wątków... A kwestie planowania ataków czy wojen można rozwiązać przez narzędzia dostępne w grze: PW, wiadomości klanowe i wewnętrzne forum w KW. Jeśli komuś tego mało to jest jeszcze gg, skype, i telefony komórkowe.
Pozdrawiam i licze na Wasze opamiętanie się.
My chcemy grać a nie pisac na forum.
Rado - zastanówcie się jaki jest Wasz pomysł na poprowadzenie i przyszłość tego klanu - i poinformujecie nas o tym - przez PW.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cannabis-squad.pun.pl www.hakermania.pun.pl www.swierchowa-ogien.pun.pl www.ekstraklasamax.pun.pl www.tibiafun.pun.pl